Szykują się duże zmiany dla Apple, Unia Europejska nie odpuszcza

iOS-17-apple-unia-europejska

Wraz z premierą nowego systemu iOS 17, Apple będzie zmuszone po raz pierwszy pozwolić użytkownikom iPhona pobierać aplikacje poza oficjalnym sklepem App Store.

Taka zmiana umożliwi użytkownikom pobieranie aplikacji bez konieczności korzystania z App Store, co oznaczałoby, że programiści nie musieliby płacić Apple żadnych opłat. Ustawa Unii Europejskiej o rynkach cyfrowych (DMA), która weszła w życie 1 listopada 2022 roku, wymaga od firm udostępnienia swoich usług i platform dla innych firm oraz deweloperów.

DMA będzie miało duży wpływ na platformy Apple i może spowodować, że Apple dokona poważnych zmian w App Store, Wiadomościach, FaceTime, Siri i nie tylko. Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple planuje wdrożyć obsługę sideloadingu, aby spełnić nowe europejskie przepisy do przyszłego roku.

Reklama: Termowizja i noktowizja 

Jeśli Apple nie będzie przestrzegać przepisów UE — zaryzykuje grzywną w wysokości nawet 20 procent swoich globalnych przychodów. Co więcej, jeśli inne kraje wprowadzą podobne przepisy, alternatywne sklepy z aplikacjami mogą rozszerzyć swoją działalność poza Unię Europejską.

Firma twierdzi, że sideloading „podważy ochronę prywatności i bezpieczeństwa”, na której polegają użytkownicy urządzeń Apple, narażając ludzi na złośliwe oprogramowania, oszustwa oraz kradzież danych.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: