Poradnik: Jak usunąć lub dezaktywować konto Apple ID?

Poradnik Apple: Jak usunąć lub dezaktywować konto Apple ID?

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie całkowicie usuwają konta Apple ID. Na przykład dana osoba może mieć wiele kont założonych przez przypadek, ale chce używać tylko jednego, a nie wielu. Bez względu na powód — Apple oferuje opcję usunięcia konta Apple ID.

Poradnik: Co zrobić przed usunięciem konta Apple ID?

 • Utwórz kopię zapasową wszelkich danych przechowywanych w iCloud.
 • Sprawdź swoje aktywne subskrypcje. Chociaż subskrypcje są anulowane podczas następnego okresu rozliczeniowego i tak powinieneś je przejrzeć, jeśli odkryjesz usługę, z której nadal chcesz korzystać
 • Wyloguj się ze swoich urządzeń. Po usunięciu konta nie będzie można wylogować się z iCloud ani wyłączyć Find My iPhone

Poradnik: Konsekwencje usunięcia konta

Najbardziej oczywistą zmianą będzie… brak możliwości zalogowania się na usunięte konto. Apple trwale usuwa dane konta powiązane z Apple ID i uniemożliwia korzystanie z nich we wszystkich usługach Apple, takich jak App Store, Apple Pay, iTunes oraz iMessage.
Trzeba się również liczyć z tym, że wszystkie nasze dane powiązane z kontem również zostaną usunięte, w tym wszelkie zdjęcia, filmy, dokumenty i inne treści przechowywane w iCloud.
Wszelkie subskrypcje powiązane z kontem zostaną automatycznie anulowane przy następnej dacie rozliczeniowej, oczywiście nie będziesz mógł użyć swojego Apple ID, więc nie uzyskasz do nich dostępu.

[ZDJĘCIE]

Po usunięciu konta nie można oglądać ani odtwarzać kupionej wcześniej zawartości. Apple nie usuwa danych o transakcjach. Poza tymi wyjątkami konto Apple ID jest bezużyteczne dla użytkownika po jego usunięciu.

Pamiętaj, że usunięcie konta to proces bezpowrotny i trwały. Apple zaleca wykonanie kilku czynności przed usunięciem, aby zabezpieczyć wszelkie dane osobowe, które możesz chcieć zachować.

Proces usuwania: Jak usunąć swoje konto Apple ID?

Jeśli już zdecydowałeś i jesteś pewien, że chcesz usunąć swoje konto, będzie czekać na Ciebie jeszcze pare kroków.

 1. Zaloguj się w witrynie Apple dotyczącej danych i prywatności za pomocą swojego identyfikatora Apple ID, aby kontynuować, Apple może poprosić o przeprowadzenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.
 2. Pod nagłówkiem „Usuń swoje konto” kliknij łącze „Poproś o usunięcie konta”.
 3. Wybierz powód usunięcia konta z rozwijanej listy, następnie kliknij „Kontynuuj”.
 4. Zapoznaj się z listą kontrolną, która zawiera rzeczy, o których należy pamietać podczas usuwania konta, następnie kliknij „Kontynuuj”.
 5. Przeczytaj warunki usuwania i kliknij „Kontynuuj”.
 6. Wybierz opcje powiadamiania o aktualizacjach statusu po usunięciu konta, następnie kliknij przycisk „Dalej”. Masz do wyboru inny identyfikator Apple ID, adres e-mail i numer telefonu.
 7. Apple wygeneruje dla ciebie kod dostępu — zapisz go i kliknij „Kontynuuj”.
 8. Wprowadź kod dostępu, następnie kliknij „Kontynuuj”.
 9. Zapoznaj się z konsekwencjami usunięcia konta, a następnie kliknij przycisk „Usuń konto”.
 10. Kliknij przycisk „Wyloguj się”.

Pamiętaj, że proces usuwania konta nie jest automatyczny, najpierw Apple musi zweryfikować naszą prośbę ze względów bezpieczeństwa. Proces może potrwać aż do 7 dni. Podczas okresu weryfikacji konto nadal będzie aktywne, jeśli będziesz chciał ponownie aktywować konto musisz skontaktować się ze wsparciem Apple.

Poradnik: Jak dezaktywować konto Apple ID?

Jeśli chcesz tymczasowo zamknąć konto, ale nie chcesz usuwać wszystkich danych — możesz dezaktywować konto, zamiast całkowicie je usuwać. Proces dezaktywacji jest niemal identyczny jak proces usuwania konta.

Jak dezaktywować konto Apple ID?

 1. Zaloguj się w witrynie Apple dotyczącej danych i prywatności za pomocą swojego identyfikatora Apple ID, aby kontynuować, Apple może poprosić o przeprowadzenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.
 2. Pod nagłówkiem „Tymczasowo dezaktywuj swoje konto” kliknij łącze „Poproś o dezaktywację konta”.
 3. Na nowej stronie wybierz powód dezaktywacji z rozwijanej listy, następnie kliknij „Kontynuuj”.
 4. Zapoznaj się z listą kontrolną, która zawiera rzeczy, o których należy pamietać podczas dezaktywacji konta, następnie kliknij „Kontynuuj”.
 5. Przeczytaj warunki dezaktywacji i kliknij „Kontynuuj”.
 6. Wybierz opcje powiadamiania o aktualizacjach statusu po dezaktywacji konta, następnie kliknij przycisk „Dalej”. Masz do wyboru inny identyfikator Apple ID, adres e-mail i numer telefonu.
 7. Apple wygeneruje dla ciebie kod dostępu — zapisz go i kliknij „Kontynuuj”.
 8. Wprowadź kod dostępu, następnie kliknij „Kontynuuj”.
 9. Zapoznaj się z informacjami o dezaktywacji konta, następnie kliknij „Dezaktywuj konto”.
 10. Wyloguj się.

Tak jak w przypadku usuwania konta — Pamiętaj, że proces dezaktywacji konta nie jest automatyczny, Apple najpierw musi zweryfikować naszą prośbę ze względów bezpieczeństwa. Proces może potrwać aż do 7 dni. Jeśli zdecydowałeś, że jednak nie chcesz tymczasowo wyłączać konta, musisz skontaktować się ze wsparciem Apple.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: