Dramatyczna sprzedaż urządzeń Apple

dramatyczna-sprzedaż-urządzeń-apple

To ciężki początek roku dla producentów komputerów, zwłaszcza dla Apple, który w porównaniu z konkurencją — stracił najwięcej.

Zgodnie z najnowszym raportem firmy analitycznej International Data Corporation (IDC), dotyczącym sprzedaży komputerów i laptopów w pierwszym kwartale 2023 roku, na całym świecie do sklepów trafiło 56,9 mln PC-tów, co jest wynikiem aż o 29 proc. gorszym niż w pierwszym kwartale 2022 roku. 

Liderzy rynku, czyli Lenovo i Dell, odnotowali spadki o ponad 30%, a HP o 24,2%. Asus rozpoczął rok ze spadkiem 30,3%. W porównaniu z pierwszym kwartałem poprzedniego roku, najgorsze wyniki zanotowali wszyscy najwięksi producenci komputerów, jednak to Apple jest najbardziej na minusie.Apple zanotowało sprzedaż aż o 40,5% gorszą niż rok temu. Nic dziwnego, skoro urządzenia apple są coraz droższe. 

dramatyczna-sprzedaż-laptopow-apple

Taki spadek jest skutkiem wyjątkowo wysokiego zapotrzebowania na nowe komputery w trakcie pandemii koronawirusa, kiedy bardzo dużo osób musiało pracować z domu, co wymusiło na nich zakup nowych komputerów lub laptopów. Warto jednak wspomnieć, że przed pandemią, czyli w 2018 i 2019 roku, sprzedaż była lepsza i wyniosła odpowiednio 60,6 oraz 59,2 mln urządzeń.

Reklama: Termowizja i noktowizja

Analitycy IDC przewidują potencjalne odbicie dla producentów komputerów dopiero pod koniec 2023 roku, napędzane połączeniem starzejącego się sprzętu, który będzie wymagał wymiany oraz poprawiającej się globalnej gospodarki.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: