Usługi Apple przestaną działać na urządzeniach ze starszymi wersjami iOS, macOS i watchOS

Usługi-Apple-z-wyjątkiem-iCloud-przestaną-działać-na-niektórych-starszych-wersjach-oprogramowania

Od początku maja usługi Apple przestaną działać na starszych wersjach systemów operacyjnych. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez użytkownika Twittera chodzi o starsze wersje iOS, macOS, watchOS i tvOS. 

Większość usług Apple przestanie działać na przestarzałych wersjach systemów operacyjnych. Zmiany obejmą między innymi użytkowników działających na oprogramowaniu iOS 11.

Użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do żadnych usług Apple z wyjątkiem iCloud w tych wersjach oprogramowania:

  • iOS 11 do iOS 11.2.6
  • macOS 10.13 do macOS 10.13.3
  • od systemu watchOS 4 do systemu watchOS 4.2.3
  • tvOS 11 do tvOS 11.2.6

Reklama: Termowizja i noktowizja

„Niektóre starsze wersje oprogramowania nie będą już obsługiwać usług Apple, takich jak App Store, Siri i Mapy” — poinformował Apple w dokumencie opublikowanym w zeszłym miesiącu.

Firma Apple poinformowała, że użytkownicy, których to dotyczy, mogą otrzymać powiadomienie push z prośbą o zaktualizowanie urządzenia do nowszej wersji oprogramowania. Decyzja Apple wpłynie tylko na niewielki procent użytkowników. W połowie lutego Apple poinformowało, że tylko 8% aktywnie używanych iPhonów miało system iOS 14 lub starszy.

Apple nie wyjaśniło, dlaczego większość jego usług przestanie działać ze starszymi wersjami oprogramowania, wydanymi między końcem 2017 a początkiem 2018 roku. 

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: