Tim Cook otwiera pierwszy sklep Apple w Indiach

tim-cook-otwiera-pierwszy-sklep-w-indiach

Dyrektor naczelny Apple, Tim Cook, osobiście otworzył pierwszy sklep Apple w Indiach, w Bombaju.

W sieci pojawił się film na którym widać jak Tim Cook macha do klientów, a następnie osobiście otwiera pierwszy, stacjonarny sklep Apple. Tim Cook powitał również klientów, którzy odwiedzili sklep, a z niektórymi z nich zapozował nawet do selfie. Ludzie z całych Indii przybyli do Bombaju, aby wziąć udział w wydarzeniu, podczas którego odbyły się również występy lokalnej muzyki i tańców. Tim Cook będzie uczestniczył również w otwarciu drugiego sklepu w Delhi.

Do tej pory produkty Apple były dostępne w Indiach online lub za pośrednictwem rozległej sieci sprzedawców. Nowe sklepy pojawiają się w czasie, gdy Apple stara się pogłębić swoją sprzedaż detaliczną w Indiach, drugim co do wielkości rynku smartfonów na świecie.

Indie stają się również bazą produkcyjną iPhona, ponieważ Apple dywersyfikuje swoje łańcuchy dostaw z dala od Chin. Indie stanowią obecnie 5% całkowitej produkcji iPhona.

Eksperci twierdzą, że chociaż sklepy są ważną strategią budowania marki, nie będą miały bezpośredniego wpływu na sprzedaż Apple w Indiach. Inni jednak wskazywali, że to dobry czas, aby Apple zainwestował w rosnący indyjski rynek „smartfonów premium”.

Reklama: Termowizja i noktowizja

Apple od dawna próbuje otworzyć fizyczne sklepy w Indiach. Pierwotne plany na 2021 r. pokrzyżowała pandemia Covid-19.

To pierwsza podróż pana Cooka do Indii od siedmiu lat – dyrektor generalny Apple odwiedził go ostatnio w 2016 roku, kiedy gigant technologiczny dopiero zaczynał zwiększać skalę działalności w tym kraju.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: