Wyciek zdjęć iPhone 15 Pro przedstawia nowe przyciski boczne

iPhone-15-pro-wyciek-przyciski

Według najnowszego wycieku, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą wyposażone w ujednolicony przycisk głośności i przycisk wyciszania. 

Zamiast oddzielnych przycisków do zwiększania i zmniejszania głośności, nowy iPhone 15 Pro ma mieć pojedynczy przycisk do regulacji głośności w górę lub w dół. Tymczasem przełącznik wyciszania, który dotychczas posiada każdy model iPhone, ma stać się przyciskiem wyciszenia, który można nacisnąć, aby włączyć lub wyłączyć dzwonek w telefonie. Taka zmiana pozwoli na bardziej intuicyjne i ergonomiczne użytkowanie. 

Nowy przycisk głośności i wyciszania ma mieć konstrukcję półprzewodnikową — fizycznie się nie ruszają i działają podobnie jak przycisk Home na najnowszym iPhonie SE lub gładzik Force Touch w nowoczesnych MacBookach.

Rekama: Termowizja i noktowizja

Nowe przyciski będą dostępne tylko w droższych modelach iPhone Pro i Pro Max. Standardowe modele iPhone 15 i iPhone 15 Plus nadal mają mieć dwa fizyczne przyciski głośności i przełącznik wyciszania, takie jak w dotychczasowych modelach. 

Po sieci krążą równe opinie, w większości te negatywne. Taka zmiana może mieć istotny wpływ na komfort użytkowania, dlatego nic dziwnego, że nowe przyciski mają tylu przeciwników. Wszystkiego dowiemy się we wrześniu, Apple zaprezentuje wtedy całą serię nowych modeli iPhone 15.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: