Apple CarPlay i Android Auto wycofane, General Motors wprowadzi własny system

apple-carplay

General Motors pracuje nad całkowitym wycofaniem samochodów napędzanych gazem do 2035 roku i wygląda na to, że przy okazji pozbywa się również Apple CarPlay i Android Auto.

Producent samochodów powiedział, że zrezygnuje z obu systemów w swoich przyszłych pojazdach elektrycznych, począwszy od Chevroleta Blazera 2024. Oba systemy pozwalają użytkownikowi unowocześnić swój starszy samochód lub zastąpić nijaki system w nowszym samochodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik może używać uproszczonej wersji swojego telefonu, w samochodzie. 

Zamiast CarPlay, General Motors zaoferuje kierowcom własne oprogramowanie oparte na Google, w tym dostęp do map Google i Asystenta Google. Według Reutera nadchodzące oprogramowanie będzie zawierało również aplikacje takie jak Audible i Spotify. Chociaż GM dąży do wyeliminowania systemów w swoich nadchodzących pojazdach elektrycznych, ma zachować a je w samochodach napędzanych gazem.

Reklama: Termowizja

Dyrektorzy firmy poinformowali, że firma zamierza oddzielić samochody od telefonów komórkowych, wycofując systemy takie jak CarPlay.

„Mamy do zaoferowania wiele nowych funkcji wspomagających kierowcę, które są ściślej powiązane z nawigacją. Nie chcemy projektować tych funkcji w sposób zależny od osoby posiadającej telefon komórkowy” – powiedział Reuterowi Mike Hichme, dyrektor wykonawczy General Motors

GM planuje również wdrożyć model subskrypcji usług takich jak Mapy Google i Asystent Google kilka lat później. Według Reuters usługi te będą bezpłatne przez pierwsze osiem lat nowego oprogramowania.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: