Apple opóźnia premierę zestawu słuchawkowego AR/VR

Apple-premira-gogli-vr-ar-znowu-opóźniona

Według nowego raportu Marka Gurmana z Bloomberga, Apple ponownie opóźnił premierę gogli AR/VR.

Apple pierwotnie zamierzał zaprezentować swój zestaw słuchawkowy AR / VR na imprezie w kwietniu 2023, teraz przełożyli pokaz na WWDC 2023 w czerwcu. Opóźnienie nastąpiło po szeroko zakrojonych testach produktu, które ujawniły, że występują krytyczne problemy sprzętowe i programowe, które wymagają rozwiązania przed wprowadzeniem na rynek.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple opóźnia premierę gogli. Pierwotnie urządzenie miało zadebiutować najpierw w połowie 2022 roku, później w kwietniu 2023 roku. Teraz premiera została ponownie przesunięta — tym razem na czerwiec.

Apple wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemów z funkcjami sterowania ręką i wzrokiem w goglach AR/VR. Jak wcześniej ujawniono, użytkownicy będą mogli sterować zestawem słuchawkowym zarówno za pomocą ruchów oczu, jak i gestów dłoni. Jednak testy produktu ujawniły problemy z tą funkcją i będą wymagać dalszego rozwoju przed uruchomieniem.

Reklama: Termowizja i noktowizja

Gurman poinformował, że po pokazie zestawu słuchawkowego na WWDC, Apple będzie nadal nad nim pracować, zanim wypuści go na rynek w następnych miesiącach. Ostrzega, że termin premiery może się ponownie zmienić, ale Apple chce, aby był dostępny w sprzedaży do końca 2023 roku, ponieważ jest to ich „główny produkt roku”.

Według wcześniejszych doniesień zestaw słuchawkowy Apple Reality Pro będzie oferował szereg funkcji, takich jak dwa wyświetlacze 8K, liczne kamery i chipset podobny do M1 Pro. 

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: