Apple: iPhone 15 bez haptycznych przycisków

iphone-15-haptyczne-przyciski

Główny dostawca produkujący części do iPhone 15 poinformował, że haptyczne przyciski głośności i wyciszania jednak nie pojawią się w nowym modelu.

Wiele źródeł potwierdza, że nadchodzący iPhone 15 Pro i Pro Max prawdopodobnie nie będą wyposażone w haptyczne przyciski, co wydaje się potwierdzać wcześniejsze doniesienia, że Apple wraca do podstaw.

Haptyczne elementy miały być bardziej zagłębione niż standardowe przyciski i umożliwiać użytkownikom sterowanie telefonem jak mini gładzikiem, przesuwając palcem wzdłuż krawędzi. Telefon używałby tak zwanego „dotykowego” silnika, aby symulować klikalne odczucie faktycznego naciśnięcia przycisku.

Dostawca części Cirrus Logic poinformował w czwartek, że „nowy produkt, o którym wspominaliśmy w poprzednich listach akcjonariuszy jako planowany do wprowadzenia tej jesieni, nie ma już wejść na rynek zgodnie z planem”. Firma dodała, że miała „ograniczony wgląd” w przyszłe plany klienta dotyczące produktu, prawdopodobnie odnosząc się do Apple.

Reklama: Termowizja i noktowizja

Plotki o dotykowych przyciskach w iPhonie 15 powtarzały się od kilku miesięcy. Chociaż bardziej zagłębione przyciski pomogłyby chronić urządzenia przed niefortunnymi upadkami i uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę, istnieje kilka powodów, dla których Apple może unikać takich projektów.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: