Apple pracuje nad trenerem AI, który zadba o naszą kondycję

apple-pracuje-nad-trenerem-personalnym-AI

Apple opracowuje usługę trenera personalnego opartą na sztucznej inteligencji, a także nową technologię „śledzenia” emocji. Te nowe funkcje mają na celu poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników Apple.

Trener personalny o nazwie „Quartz” ma być oparty na sztucznej inteligencji i pomóc nam w zakresie fitnessu, diety i snu. Nowa funkcja zaoferuje spersonalizowane programy coachingowe w oparciu o nawyki poszczególnych użytkowników i pomoże im utrzymać motywację do ćwiczeń, zdrowego odżywiania i lepszego snu.

Urządzenia Apple, zwłaszcza Apple Watch, kładą nacisk na funkcje zdrowotne w ramach większej inicjatywy zdrowotnej. Celem Apple jest zwiększenie akceptacji aplikacji w środowiskach służby zdrowia. Nowa usługa Apple prawdopodobnie będzie wiązać się z comiesięczną opłatą.

Oprócz tego, Apple dodaje również funkcje monitorowania emocji, dzięki temu użytkownicy będą mogą śledzić swoje emocje, zastanawiać się nad codziennymi doświadczeniami i obserwować, jak zmienia się ich samopoczucie. Apple przewiduje, że w przyszłości iPhone będzie mógł wykorzystywać algorytmy do wykrywania nastroju użytkownika na podstawie jego mowy oraz wpisywanych słów.

Reklama: Termowizja

Co więcej, Apple ma w przyszłości dodać do Apple Watch monitorowanie ciśnienia krwi. Funkcja prawdopodobnie nie zapewni dokładnych odczytów, ale poinformuje użytkowników o nadciśnieniu, zachęcając ich do skonsultowania się z lekarzem lub skorzystania z tradycyjnego ciśnieniomierza.

Ponadto Apple opracowuje nieinwazyjną technologię monitorowania poziomu glukozy we krwi, która może mierzyć poziom cukru we krwi za pomocą czujników zamiast nakłucia w palec.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: