Apple chce produkować własne wyświetlacze do iPhona i Apple Watch

Apple-chce-produkować-własne-wyświetlacze-do-iPhona-oraz-Apple-watch

Według nowego raportu Bloomberga Apple zamierza od 2024 roku produkować własne wyświetlacze do iPhonów oraz zegarków Apple Watch. Ta decyzja zmusi Apple do produkcji większej liczby komponentów we własnym zakresie, bez polegania na firmach zewnętrznych, takich jak LG i Samsung, który jest również największym konkurentem Apple na rynku smartfonów.

Apple najprawdopodobniej wprowadzi zegarek najwyższej klasy Apple Watch z ich ekranem do końca przyszłego roku, czytamy w raporcie, dodając, że firma rozszerzy swoją działalność na iPhone.

Raport Bloomberga informuje, że Apple planuje zastąpić chipy Broadcom Inc ze swoich urządzeń własnym projektem. Apple pracował nad ograniczeniem swojej zależności od innych producentów procesorów, przechodząc na własną linię chipów dla najnowszych modeli swoich komputerów Mac, zastępując te z Intela.

W 2019 roku Apple przejął większość imperium modemów smartfonów Intela. Transakcja została wyceniona na 1 miliard dolarów.

Reklama: Odzież robocza

Tymczasem Apple chce również połączyć funkcje modemu komórkowego, Wi-Fi i Bluetooth w jednym komponencie i zgodnie z raportami — Apple już pracuje nad chipem, który będzie w stanie to zrobić.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: