Apple: BOE pokonał Samsunga i zapewnił sobie większość zamówień na nowe części do iPhona

apple-chce-uniezależnić-się-od-samsunga

Apple najwyraźniej chce uniezależnić się od Samsunga. Firma złożyła zamówienia u chińskiego dostawcy wyświetlaczy BOE dla iPhona 15 i iPhona 15‌ Plus na drugą połowę 2023 roku.

Analityk Apple Ming-Chi Kuo poinformował, że chińska firma BOE pokonała Samsunga w zamówieniach na nadchodzące wyświetlacze dla iPhone 15‌. Co więcej, chiński dostawca ma do 2024 roku rozpocząć masowe dostawy wysokiej klasy wyświetlaczy LTPO dla iPhonów.

Do tej pory Samsung był największym dostawcą wyświetlaczy Apple, w tym do iPhona 14 Pro oraz iPhona 14 Pro‌ Max, które wymagały bardziej zaawansowanej produkcji dzięki nowemu wycięciu w wyświetlaczu.

BOE pokonał Samsunga i zapewnił sobie większość zamówień na nowe iPhony 15 i 15 Plus w drugiej połowie 2023 roku. Jeśli rozwój i produkcja będą przebiegać bezproblemowo w ciągu najbliższych kilku miesięcy, BOE stanie się największym dostawcą wyświetlaczy do iPhona 15 i 15 Plus, z udziałem w rynku na poziomie około 70%.

Reklama: Termowizja i noktowizja

Oczekuje się, że BOE rozpocznie masowe dostawy wyświetlaczy LTPO do iPhonów już w 2024 roku. Dostawcami mają być również Samsung i LG Display. Jeśli wszystko pójdzie gładko to BOE prawdopodobnie stanie się największym dostawcą wyświetlaczy dla nowego iPhona, a Apple uniezależni się od Samsunga.

Już w przeszłości BOE chciał stać się bardziej znaczącym graczem w łańcuchu dostaw Apple, niestety tak się nie stało. BOE podobno wiele razy zostało odrzucone już na etapie kontroli jakości. 

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: