Apple: Nadchodzące gogle rozszerzonej rzeczywistości mają działać z systemem „xrOS”

apple-ar-vr-gogle-rozszerzonej-rzeczywistości

Apple pracuje nad kolejnym systemem operacyjnym dla gogli AR/VR, który ma nosić nazwę „xrOS”. 

Według Marka Gurmana Apple zmieniło nazwę swojego nadchodzącego oprogramowania dla technologii rozszerzonej rzeczywistości z „realityOS” na „xrOS”. 

Gurman informuje również, że korporacja o nazwie Deep Dive LLC zgłosiła również znak towarowy dla marki „xrOS” w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, w tym w Unii Europejskiej, w Azji, Wielkiej Brytanii, Australii, Meksyku, Japonii oraz w Kanadzie. W swoim wniosku firma napisała, że ubiega się o znak towarowy dla „wyświetlaczy montowanych na głowie” i urządzeń zapewniających „rzeczywistość wirtualną i rzeczywistość rozszerzoną”.

Zmiana nazwy może wskazywać na to, że Apple dopracowuje szczegóły projektu, w końcu premiera zbliża się wielkimi krokami. Mark Gurman wspomniał, że Apple planuje premierę gogli, systemu operacyjnego oraz sklepu z aplikacjami na przyszły rok. 

Według wcześniejszych doniesień urządzenie będzie zawierało „wirtualne” wersje aplikacji Wiadomości, FaceTime i Mapy, a także będzie wykorzystywać skanowanie naszej tęczówki do zakupów aplikacji i logowania. 

Reklama: Odzież robocza

Ostatnie oferty pracy w Apple wskazują również, że gigant technologiczny pracuje nad własnym światem rzeczywistości 3D, który może stać się rywalem dla Facebookowej wizji metaverse.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: