Oczekiwanie dobiegło końca! Nowa seria iPhone 14 została zaprezentowana

iphone-14-pro

Apple zaprezentowało nową serię iPhone 14 podczas konferencji „Far Out” wczoraj — 7 września. Okazuje się, że większość przecieków z ostatnich miesięcy była prawdziwa.

Najbardziej ekscytujące nowości w serii iPhone 14

Wszystkie modele iPhone 14 mają ulepszony aparat i są dostępne w nowych, fajnych kolorach. Pojawił się iPhone 14 Plus, który ma taki sam rozmiar jak iPhone 14 Pro Max. Oba modele Pro posiadają „Dynamic Island”, która zastępuje notcha.

Oprócz braku notcha w droższych modelach ogólny wygląd i kształt nowych modeli pozostaje taki sam jak w poprzednich modelach. Standardowy iPhone 14 wygląda prawie tak samo, jak standardowy iPhone 13. Największą różnicą są… kolory. iPhone 14 jest dostępny w kolorze niebieskim i fioletowym, wraz ze standardowymi modelami Midnight i Starlight.

IPhone 14 Plus to oczywiście nowe urządzenie, ale telefon to w zasadzie większa wersja standardowego iPhone 14 z tymi samymi kolorami i tym samym aparatem. Ma wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala, co czyni go idealnym dla tych, którzy chcą korzystać z dużego ekranu bez potrzeby zakupu iPhone 14 Pro Max.

Jak już wspomnieliśmy, iPhone 14 Pro oraz iPhone Pro Max posiadają teraz dynamiczną wyspę, zamiast notcha. Dzięki dynamicznej wyspie sprawdzimy takie rzeczy jak wyniki sportowe, zmienimy muzykę, a nawet zobaczymy na niej nowe połączenia FaceTime. Z pewnością wyspa ma do zaoferowania jeszcze więcej rzeczy. Modele Pro mają również nowe opcje kolorystyczne. Urządzenia są dostępne w kolorach Deep Purple, Gold, Silver i Space Black.

Nowy wyświetlacz dla modeli iPhone 14 Pro

Jest kilka dużych ulepszeń wyświetlacza w modelach Pro, niestety standardowy iPhone 14 i iPhone 14 Plus oferuje te same wyświetlacze, co w zeszłym roku.

Na iPhonie 14 Pro i Pro Max uzyskasz szczytową jasność HDR 2000 nitów, która jest dwa razy jaśniejsza niż w iPhonie 13 Pro. To nie wszystko — dostępny jest również niegasnący wyświetlacz. Teraz sprawdzisz ekran blokady w każdej chwili, nie musisz odblokowywać telefonu, aby sprawdzić godzinę. Kiedy odłożysz telefon ekranem do dołu lub schowasz go do kieszeni, wyświetlacz ściemnieje, oszczędzając przy tym baterię.

Reklama: Odzież robocza

A16 Bionic… tylko dla modeli Pro

Okazuje się, że plotki były prawdziwe. Apple utrzymuje standardowy model urządzeń iPhone 14 na procesorze A15 Bionic, dając modelom iPhone 14 Pro nowy chip A16 Bionic. To trochę rozczarowujące, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich lat, aby uzyskać najlepszą wydajność, teraz musisz wybrać modele Pro.

A16 Bionic oferuje skromną poprawę wydajności w stosunku do zeszłorocznego A15 Bionic i według Apple jest o 40 procent szybszy. Obsługuje wiele nowych funkcji aparatu oraz nowe funkcje, takie jak „Dynamic Island” i „Crash Detection”, które wykorzystują czujniki iPhone do wykrywania wypadku samochodowego i powiadamiania służb. Na szczęście wykrywanie awarii jest dostępne również w standardowych modelach iPhone 14.

Nowe modele będą dostępne w przedsprzedaży od piątku — 9 września.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: