Jony Ive nie jest już projektantem Apple

Według The New York Times Apple zakończyło współpracę z byłym dyrektorem ds. projektowania Jonym Ivem. Znany projektant Jony Ive zrezygnował ze stanowiska w Apple w 2019 roku po ponad 20 latach współpracy z firmą. Ive stworzył własną firmę, ale mimo to pozostał konsultantem Apple. Najwyraźniej, partnerstwo dobiegło końca.

Umowa, która została podpisana zaraz po tym, jak Ive opuścił Apple, wygasła w ciągu ostatnich kilku tygodni. Zarówno Ive, jak i Apple zgodziły się jej nie przedłużać. Według źródeł The New York Times, niektórzy dyrektorzy Apple byli „sfrustrowani” tym, ile firma płaciła Ive’owi w tym samym czasie, gdy projektant zatrudniał talenty z Apple we własnej firmie.

Jony Ive pracował nad rozwojem produktów Apple, takich jak iMac, iPod, iPhone, iPad i Apple Watch. Jego projekty są dobrze znane ze swojego minimalistycznego stylu. Poprzednie doniesienia ujawniły, że w ostatnich latach pracy w Apple Ive był „przytłoczony” kierowaniem zespołem projektowym firmy. Po odejściu Ive’a zespołem kieruje Alan Dye i Evans Hankey – obaj przez lata pracowali w Apple pod nadzorem Ive’a.

Niektórzy twierdzą, że produkty Apple znacznie się poprawiły, odkąd Jony Ive odszedł z firmy. Nie wiemy, czy zakończenie umowy pomiędzy Apple i Jony Ive będzie miało duży wpływ na projektowanie przyszłych produktów.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: