Apple WWDC 2022: Podsumowanie konferencji — iOS 16, Macbook Air M2

Tegoroczna konferencja deweloperów Apple jest już za nami. Apple ogłosiło szereg aktualizacji oprogramowania dla iPhona, iPada, Maca, Apple Watch oraz Apple TV.

Konferencja WWDC 2022 była wydarzeniem online. WWDC 2020 i WWDC 2021 również odbywały się wyłącznie online z powodu pandemii. Oto wszystkie szczegóły dotyczące tego, co Apple ogłosiło na konferencji.

System Apple iOS 16

Apple ogłosiło pare zmian, których możemy się spodziewać w systemie iOS 16, który pojawi się na naszych urządzeniach już w tym roku. Jest kilka dużych ulepszeń — wiele z nich pojawi się na ekranie blokady. Nowy system iOS 16 umożliwi użytkownikom personalizację ekranu blokady, zmianę czcionek, kolorów, tapet i dodawanie widżetów. Będziesz mógł przesuwać palcem między stronami ekranu blokady, dostępne są również nowe funkcje w formie widżetów — np. będziesz mógł monitorować wynik meczu prosto z ekranu blokady. Apple nie podało daty premiery systemu iOS 16, ale prawdopodobnie będzie to około września tego roku.

Nowy Apple MacBook Air na M2

Apple zaprezentowało najnowszego Macbooka Air na Apple Silicon M2. Chip M2 oferuje większą wydajność przy niższym zużyciu energii niż jego poprzednik. Ma też kilka więcej rdzeni GPU (łącznie 10 rdzeni).
Nowy MacBook Air występuje w czterech różnych kolorach. Dostępny będzie również nowy 13-calowy MacBook Pro z M2 — wygląda identycznie jak pierwszy MacBook Pro z M1.

System MacOS Ventura

Apple zaprezentowało swój najnowszy system operacyjny macOS Ventura. System operacyjny, będzie zawierał wiele nowych funkcji i ulepszeń. Obejmują one nowy sposób wielozadaniowości i większy nacisk na przekształcenie linii komputerów stacjonarnych i laptopów firmy w realną alternatywę dla gier na PC. Ventura będzie dostępna jako publiczna wersja beta około lipca, zanim będzie dostępna dla użytkowników we wrześniu.

Klucze dostępu Apple

Apple poinformował, że współpracuje z programistami oraz partnerami branżowymi, takimi jak Microsoft i Google, aby stworzyć przyszłość bez haseł. Firma twierdzi, że Passkeys są „bezpieczniejsze, łatwiejsze w użyciu i mają na celu zastąpienie haseł”.

System iPadOS 16

Apple zaprezentowało niektóre z nowych funkcji, które pojawią się na iPadzie wraz z najnowszą aktualizacją systemu iPadOS 16. iPad otrzyma całą gamę dodatkowych narzędzi, które pozwalają użytkownikowi łatwiej współpracować z poziomu aplikacji.

Stage Manager Apple

Firma Apple zaprezentowała nową funkcję o nazwie Stage Manager. Pojawi się w aktualizacjach oprogramowania macOS Ventura i iPadOS 16, które będą dostępne w wersji beta tego lata, a następnie zostaną udostępnione publicznie we wrześniu tego roku. Stage Manager sprawia, że ​​iPad działa bardziej jak Mac. Automatycznie organizuje otwarte aplikacje i okna, dzięki czemu możesz skupić się na pracy i nadal widzieć wszystko na „pierwszy rzut oka”.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: