Funkcja Always on Display na iPhone 14 Pro – czemu tak późno?

Chodzą pogłoski, że Apple wreszcie wprowadzi funkcję „Always on Display” w nadchodzącym modelu iPhone 14 Pro i Pro Max. Według raportu Marka Gurmana z Bloomberga Apple może wprowadzić tę funkcję w najnowszym iOS 16, dzięki czemu iPhone będzie mógł wyświetlać np stan baterii, nawet gdy jest zablokowany.

Gurman twierdzi, że funkcja „Always on Display” dla iPhona może działać podobnie jak w przypadku Apple Watch Series 5 i nowszych. iPhone 14 Pro i Pro Max będą posiadać zmniejszoną liczbę klatek na sekundę na ekranie blokady, przy włączonym trybieAlways on Display — w ten sposób smartfon będzie oszczędzać energię, nawet gdy wyświetlacz pozostaje włączony.

W zeszłym roku analitycy przewidzieli, że iPhone 13 będzie wyposażony w wyświetlacz LTPO, aby umożliwić dodanie funkcji Always on Display. Wiele urządzeń z Androidem posiada tę funkcję od wielu lat. Always on Display na Samsungu pokazuje godzinę, poziom naładowania baterii, widżety i nie tylko. Gurman spodziewa się, że iOS 16 będzie miał podobne funkcje.

Apple ogłosi więcej nowości na zbliżającej się konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) 6 czerwca. Możesz przeczytać o niej tutaj. Zobaczymy ile z tych „przepowiedni” się sprawdzi.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: