Electronic Arts szuka kupca — Na celowniku Apple, Disney i Amazon

Apple jest jedną z kilku dużych firm, które prowadziły rozmowy z Electronic Arts o przejęciu firmy. Inni potencjalni nabywcy to NBCUniversal, Disney oraz Amazon. 

Z piątkowego raportu Pucka wynika, że rozmowy o potencjalnym przejęciu Electronic Arts już się odbyły. Disney był pierwszym wyborem dla EA. Firma zwróciła się do Disneya w marcu, aby nawiązać „bardziej znaczące relacje” niż umowy licencyjne, ale podobno Disney nie był zainteresowany. EA rozmawiało również z NBCUniversal i było bliskie zawarcia umowy, ale rozmowy nie zostały kontynuowane z powodu sporu dotyczącego ceny. Dyrektor generalny EA Andrew Wilson chce pozostać na czele firmy po fuzji, a to może spowodować problemy, jeśli Apple zdecyduje się na zakup firmy. Źródło twierdzi, że Wilson i EA rozmawiały z „wieloma potencjalnymi nabywcami” w sprawie sprzedaży w ciągu ostatnich kilku lat. 

EA zależy na sprzedaży, a dzięki licznym przejęciom firm na początku 2022 roku wydawca był bardziej zmotywowany, aby osiągnąć swój cel. Mowa tutaj o przejęciu przez Sony studia Bungie za 3,6 miliarda dolarów, zakup Zyngi przez Take-Two Interactive za 12,7 miliarda dolarów oraz transakcji Microsoftu dotyczącej zakupu Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów. 

Chociaż Apple stopniowo przenosi się do gier, na przykład poprzez subskrypcję Apple Arcade, wydaje się mało prawdopodobne, aby firma zdecydowała się na takie przejęcie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: