Sklep Apple „Self Service Repair” już dostępny — naprawa iPhona w domu!

Apple oficjalnie uruchomiło sklep, który zapewni użytkownikom iPhonów w USA dostęp do części wraz z instrukcją obsługi do samodzielnej naprawy w domu. Program obejmuje na razie wyłącznie naprawę iPhonów, a dokładnie modeli iPhone SE (2022), iPhone 12 oraz iPhone 13. Apple poinformowało również, że jeszcze w tym roku uruchomi „domowe” naprawy komputerów i laptopów Mac. Co więcej, sklep ma być dostępny również w Europie.

Apple umożliwia wymianę wyświetlacza, baterii i aparatu. Ceny podzespołów będą różnić się w zależności od rodzaju naprawy i modelu urządzenia. Narzędzia i części dostępne w sklepie są takie same, jak te, do których mają dostęp autoryzowane serwisy Apple.
Aby rozpocząć naprawę, trzeba zapoznać się z instrukcją naprawy danego modelu iPhona. Po zapoznaniu się z instrukcjami i upewnieniu się, że naprawa / wymiana podzespołu jest możliwa — zamawiasz części w sklepie, który według giganta technologicznego przeszedł „obszerne testy w celu zapewnienia najwyższej jakości, bezpieczeństwa i niezawodności”. Do wyboru jest ponad 200 podzespołów do każdego dostępnego modelu iPhona. Poszczególne narzędzia również można zakupić osobno.

Kompletny zestaw narzędzi do naprawy można wypożyczyć na tydzień w cenie 49 USD. Zestaw zawiera niezbędną prasę, końcówki do wkrętów, osłony oraz inne przedmioty wymagane do profesjonalnego przeprowadzenia naprawy. Zestaw jest wysyłany bezpłatnie, użytkownik może z niego korzystać przez tydzień, a później trzeba go zwrócić – fajna opcja, ponieważ znajdą się ludzie, którzy będą potrzebować zestawu tylko do jednej naprawy. W przypadku większości napraw firma zachęca do zwrotu starych części do firmy Apple, gdzie zostaną one poddane recyklingowi. Klienci otrzymują za to częściowy zwrot środków.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: