Apple pracuje nad podwójną ładowarką USB-C 

Apple wprowadzi na rynek kompaktowe i szybkie ładowarki z dwoma portami USB-C do iPhonów oraz innych urządzeń. W zeszłym tygodniu na stronach wsparcia Apple pojawiła się informacja o nowym zasilaczu.

„Use the Apple 35W Dual USB-C Port Power Adapter and a USB-C cable (not included) to charge your device.”

Opis został szybko usunięty, ale niektórzy w porę go wyłapali — między innymi redakcja 9to5Mac. Co więcej, specjaliści z ChargerLab potwierdzili dzisiaj, że Apple faktycznie pracuje nad taką ładowarką. Ładowarka może stać się pierwszym adapterem z dwoma portami USB-C od Apple, który będzie zasilał dwa urządzenia jednocześnie. Ładowarka naładuje dwa urządzenia o łącznej mocy 35 watów i będzie wspierała szybkie ładowanie w standardzie USB-C PD.

W ładowarce może być zastosowana technologia GaN, dzięki które produkt będzie znacznie mniejszy niż standardowe ładowarki o takiej mocy. Maksymalna moc ładowania to 35 watów, czyli więcej niż 27 watów, które jest wymagane przez najnowszego iPhone 13 Pro Max. Można śmiało powiedzieć, że będziemy mogli podłączyć pod ładowarkę inne urządzenia, takie jak smartwatch lub AirPodsy.

Kiedy premiera? Prawdopodobnie jesień tego roku — zasilacz powinien pojawić się w sprzedaży razem z iPhonem 14.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: