Apple WWDC 2022 startuje 6 czerwca – czego możemy się spodziewać?

WWDC 2022: Oficjalna zapowiedź konferencji Apple

Apple oficjalnie zapowiedziało tegoroczną konferencję WWDC 2022. WWDC 2022 (Worldwide Developers Conference) jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez firmę Apple z korzyścią dla partnerów deweloperskich — twórców aplikacji i oprogramowań, które możemy używać na naszych urządzeniach Apple. Wydarzenie trwa niecały tydzień, tegoroczne WWDC 2021 odbywa się w dniach 6-10 czerwca.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń Apple, WWDC 2022 będzie odbywać się tylko online. Wraz z ogłoszeniem, zaczęły się spekulacje na temat nowych produktów i funkcji, które Apple zaprezentuje w tym roku.

WWDC 2022: Gdzie obejrzeć WWDC na żywo?

Ostatnie dwie konferencje WWDC odbywały się wyłącznie online. Apple będzie transmitować na żywo dla wszystkich na swojej stronie internetowej oraz na YouTubie.

WWDC 2022: Co zobaczymy na konferencji?

WWDC to wydarzenie skupiające się na oprogramowaniach, ale Apple podczas przemówienia zawsze znajdowało czas na zapowiedź nowego sprzętu. Nie spodziewajmy się zapowiedzi nowych iPhonów, iPadów czy Apple Watch’y. Ostatni iPhone był zaprezentowany na WWDC w 2009 roku, od tego czasu gwiazdami prawie zawsze są komputery Mac.

Apple zaprezentował iMaca Pro, MacBooka i MacBooka Pro na WWDC 2017, natomiast w 2019 roku zaprezentowano nowego Maca Pro oraz Pro Display XDR. Apple ogłosił przejście z Intela na własne procesory na WWDC 2020.

Po sieci krążą plotki o nowym MacBooku Air na M2 oraz o 14-calowym MacBooku Pro — również na M2. Możliwe, że w tym roku zobaczymy nowego iMaca Pro lub w końcu dowiemy się, czy Mac mini dostanie chip M1 Pro. Nowe AirPodsy Pro prawdopodobnie pojawią się jesienią wraz z nową serią iPhonów 14. Dużo ludzi liczy na prezentację gogli VR, jednak według plotek możemy je zobaczyć dopiero w przyszłym roku.

Reklama: Regeneracja pomp jednostkowych

WWDC 2022: Jakiej prezentacji możemy być pewni?

Apple zaprezentuje najnowsze wersje systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS oraz tvOS. Apple udostępni również wersje beta dla programistów — przynajmniej tak było na ostatnich konferencjach. Ostateczna wersja systemów wyjdzie jesienią tego roku. Niestety iPhone 6s i iPhone 6s Plus po 6 lat mogą stracić kompatybilność z iOS 16.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: