Apple: Ile może kosztować wypożyczenie iPhona?

Apple pracuje nad „komórkową wersją” leasingu auta

Apple pracuje nad nowymi usługami i rozważa miesięczny program subskrypcji swoich urządzeń, który umożliwiłby wypożyczanie urządzeń takich jak iPhone. Pierwszy raz słyszeliśmy o takim pomyśle już w 2019 roku.

Istnieje już podobny program, który nosi nazwę „Apple Upgrade”. Dzięki Apple Upgrade Program możesz rozłożyć koszty telefonu na 24 miesiące. To nie wszystko, po upływie 12 miesięcy od zakupu — możesz kupić kolejnego iPhona i spłacać dwa. Aktualna usługa „na raty” zaczyna się od 35,33 USD miesięcznie. Po dokonaniu płatności telefon staje się Twój. Podobno usługa dzierżawy iPhona byłaby raczej na zasadzie samego wypożyczenia — czyli nigdy nie będziesz właścicielem urządzenia, a telefon wróci na rynek wtórny.

Ile może kosztować wypożyczanie sprzętu Apple?

Według Bloomberga najnowszy iPhone 13, który obecnie kosztuje 799 dolarów, w usłudze dzierżawy na kwotę 35 dolarów, w trakcie trzyletniej umowy kosztuje 1260 dolarów. Czysty zysk dla Apple, nawet jeśli abonament będzie mniejszy niż ten przyjęty do wyliczeń.

Abonament miesięczny Apple na przykładzie iPhona 13:

  • iPhone 13: 35 USD miesięcznie
  • iPhone 13 Pro: 45 USD miesięcznie
  • iPhone 13 Pro Max: 50 USD miesięcznie

W raporcie z 2019 roku stwierdzono, że taki program umożliwiłby firmie generowanie dużych, comiesięcznych przychodów. Typowy użytkownik Apple wymienia swojego iPhona co trzy lata (rzadziej niż 10 lat temu), a to oznacza, że ​​co trzy lata wydaje około 4 tysięcy złotych na nowy telefon Apple. Jak to wygląda w przypadku wypożyczania telefonu? Ktoś, kto używa iPhona w ramach usługi dzierżawy, może wydać ponad 5 tysięcy złotych w ciągu trzech lat. Gdy użytkownik będzie chciał wymienić wypożyczonego iPhona na nowszy model — Apple może sprzedać poprzedni telefon jako używane urządzenie na rynku wtórnym.

Zaletą dla konsumentów będzie to, że nie będą musieli płacić dużej kwoty z góry i będą mogli co roku łatwo wymieniać telefon na nowszy model, a dla Apple… taka usługa to żyła złota.

Przeczytaj ostatnie: Apple i Facebook przekazali dane użytkowników hakerom

Reklama: Regeneracja pomp jednostkowych

Źródło: unsplash.com

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: