Apple i Facebook przekazali dane użytkowników hakerom

Oszuści pozyskali dane użytkowników Facebooka i klientów Apple

Apple i Facebook padły ofiarą oszustwa w połowie 2021 roku. Firmy przekazały niektóre dane użytkowników fałszywym funkcjonariuszom organów ścigania. Cyberprzestępcy powołali się na specjalną procedurę przekazywania danych, która jest wykorzystywana w wyjątkowych sytuacjach, kiedy funkcjonariusze nie mają czasu na uzyskanie sądowego nakazu pozyskania danych, na przykład w przypadku podejrzenia działań terrorystycznych — poinformował Bloomberg.

Firmy przekazały podstawowe dane, takie jak numery telefonów, adresy domowe i adresy IP. Dane mogą zostać wykorzystane przez hakerów do „kampanii nękających” lub do przestępstw finansowych. W kradzież danych mają być zaangażowani członkowie grupy hakerów „Recursion Team” lub grupa „Lapsus$”, która rzekomo włamała się do Microsoftu.

Co ma do powiedzenia Apple i Facebook?

Apple uspokaja i informuje, że firma może skontaktować się z organem ścigania, aby potwierdzić, że każda prośba o udostępnienie danych jest uzasadniona. Apple podało, że ​​otrzymali 283 prośby w Stanach Zjednoczonych i 1162 na całym świecie między lipcem a grudniem 2020 r. Apple miało spełnić 93% żądań.

Andy Stone — rzecznik Meta — powiedział Bloombergowi, że firma sprawdza każdy wniosek o dane „pod kątem prawnym”. Meta poinformowała, że ​​firma otrzymała 211 000 próśb o dane od stycznia do czerwca 2021 r. I podała niektóre dane w prawie 71% żądań.

Najnowszy poradnik: Jak utrzymać porządek na ekranie głównym?

Reklama: Części Iveco

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: