Aktualizacja iOS 15.4 jest już dostępna – Nowe funkcje dla iPhona

Apple wydało nową aktualizację iOS 15.4. Nowa aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji i poprawek. Z nową aktualizacją użytkownicy będą mogli odblokować iPhona z maseczką na twarzy za pomocą Apple ID. Niestety połowa nowych funkcji nie jest jeszcze dostępne w Polsce np. funkcja „Skanuj tekst” ze zdjęcia. 

Najważniejsze funkcje iOS 15.4

Użyj Face ID z maską

Możesz teraz włączyć nową funkcję Face ID, która pozwala rozpoznać twoją twarz podczas noszenia maseczki. Włączenie tej funkcji oznacza rezygnację z pewnego stopnia bezpieczeństwa, ale także oszczędza kłopotów z wpisywaniem hasła za każdym razem, gdy trzeba odblokować telefon. Niestety, ale ta funkcja działa tylko z modelami iPhone 12 i iPhone 13.

Ponad 100 nowych emoji w iOS 15.4

Wśród nowych emoji znajdziesz topiąca się twarz, dłonie w kształcie serca, kulę dyskotekową i wiele innych. Jest nawet kontrowersyjne emoji, które przedstawia ciężarnego mężczyznę.

Notatki w hasłach pęku kluczy

Możesz przechowywać hasła na swoim iPhonie, trzymając je w pęku kluczy, aby ułatwić logowanie. To nie jest nowość iOS 15.4, ale pole notatek w pęku kluczy już tak. Przejdź do sekcji „Hasła” w aplikacji Ustawienia i zacznij opisywać swoje hasła. Dzięki temu przeszukasz pęk kluczy również po treści z notatek, nie każdy potrafi zapamiętać nazwę każdej aplikacji lub witryny.

Alarmowe SOS

Jedną z rzeczy, które zauważysz natychmiast po zainstalowaniu 15.4, jest Alarmowe SOS. Jest to funkcja iOS, która może dzwonić do kontaktów alarmowych po jednoczesnym naciśnięciu jednego z przycisków głośności i przycisku bocznego. Stuknij w Alarmowe SOS, a zobaczysz, kim są Twoje obecne kontakty, z możliwością ich edycji. Możesz także ustawić sposób wybierania funkcji „Alarmowe SOS”.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: