Apple wstrzymało sprzedaż swoich produktów i usług w Rosji

Apple dołącza do rosnącej liczby firm wycofujących się z Rosji

Apple potwierdziło, że zamknięto już sprzedaż detaliczną w Rosji z powodu trwającej rosyjskiej inwazji na Ukraine. Zaprzestanie sprzedaży to nie wszystko, Apple wycofało również rosyjskie serwisy informacyjne takie jak „RT News” i „Sputnik News” z App Store. Sankcje gospodarcze na rosyjskie systemy finansowe i banki objęły również usługi takie jak Apple Pay i Google Pay w Rosji. Na tę chwilę wszystkie produkty w rosyjskim sklepie internetowym Apple — są niedostępne.

Firma Apple wydała również oświadczenie w sprawie wtorkowych posunięć.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni rosyjską inwazją na Ukrainę i stoimy po stronie wszystkich ludzi, którzy cierpią w wyniku przemocy. Wspieramy działania humanitarne, niesiemy pomoc w obliczu rozwijającego się kryzysu uchodźczego i robimy wszystko, co w naszej mocy, by wesprzeć nasze zespoły w tym regionie.

W odpowiedzi na inwazję podjęliśmy szereg działań. Wstrzymaliśmy sprzedaż wszystkich produktów Apple w Rosji. W zeszłym tygodniu wstrzymaliśmy cały eksport do naszego kanału sprzedaży w kraju. Apple Pay i inne usługi zostały ograniczone. Serwisy RT News i Sputnik News nie są już dostępne do pobrania w App Store poza Rosją. I wyłączyliśmy zarówno zdarzenia drogowe, jak i zdarzenia na żywo w Apple Maps na Ukrainie jako środek bezpieczeństwa i ostrożności dla obywateli Ukrainy. Będziemy nadal oceniać sytuację i kontaktować się z odpowiednimi rządami w sprawie podejmowanych przez nas działań. Dołączamy do wszystkich na całym świecie, którzy wzywają do pokoju.”

Działania Apple mają miejsce kilka dni po tym, jak ukraiński wicepremier Mychajło Fedorow napisał list z prośbą do Apple o zaprzestanie dostarczania Rosji nowych produktów i usług.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: