iPhone 14 może nie posiadać notcha

iPhone 14 2022: Apple może wyeliminować notcha w iPhonie 14

Zgodnie z najnowszymi plotkami dotyczącymi dostaw co najmniej jeden model iPhona 14 prawdopodobnie będzie miał wycięcie na kamerę typu „hole-punch”, który eliminuje notcha w przednim wyświetlaczu.

Brak notcha jest trudnym tematem zarówno wśród fanów iPhona, jak i Androida. Niektórzy właściciele iPhonów cenią łatwość i szybkość Face ID, dlatego brak notcha i utrata Face ID jest dla nich drażliwym tematem. Z drugiej strony użytkownicy Androida mówią o samych plusach w wyświetlaczu bez wycięć.

Pierwszym iPhonem z notchem był iPhone X, który był jednocześnie pierwszym iPhonem, który stracił przycisk Home. To nie był zbieg okoliczności. Przycisk Home zawiera czujnik odcisków palców, który umożliwia odblokowanie telefonu za pomocą Touch ID. Ta technologia jest nadal używana na iPhonie SE i w podstawowym iPadzie. Każdy inny iPhone i iPad przeszedł na notcha z Face ID, w którym mieści się aparat TrueDepth. Wycięcie miało 35 milimetrów szerokości, dopóki Apple nie dało iPhonowi 13 nieco węższego notcha, który ma teraz 26-milimetrową szerokość.

Pojawiły się plotki o tym, że Apple próbowało pozbyć się notcha dużo wcześniej, ale nowe informacje o łańcuchu dostaw twierdzą, że złożono zamówienie na co najmniej jeden model iPhona 14, który ma dziurkę w przednim wyświetlaczu. Najwyraźniej LG będzie produkować niektóre ekrany do iPhonów 14 Pro Max, a Samsung ma produkować większość paneli do iPhona 14 Pro Max.

Reklama: Naprawa pomp.

Brak notcha dla podstawowego iPhona 14?

Jeśli notcha faktycznie nie będzie, Apple prawdopodobnie umieści swoją technologię TrueDepth pod wyświetlaczem, a kamera zostanie odsłonięta przez dziurkę. Chociaż istnieje również możliwość czujnika Touch ID, wydaje się mało prawdopodobne, że Apple pozbędzie się Face ID, który umożliwia również Animoji. Obie te rzeczy są charakterystycznymi funkcjami iPhona. Dlatego nie jest jasne, czy Apple rozszerzy nową technologię na modele o niższych cenach.

Sprawdź najnowszy poradnik: Jak czyścić iPhona, iPada i AirPodsy

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: