iPhone 13 sprzedaje się jak świeże bułeczki – w okresie świątecznym sprzedano 40 milionów telefonów

iPhone 13 sprzedaje się jak szalony

Seria iPhone 13 okazuje się ogromnym sukcesem. Firma sprzedała ponad 40 milionów sztuk w okresie świątecznym, zgodnie z notatką badawczą analityka Wedbush — Daniela Ivesa.

Notatka została opublikowana przez Philipa Elmera-DeWitta z prognozami wyników finansowych Apple oraz przewidywaniami, że Apple stanie się pierwszą notowaną na giełdzie amerykańską firmą, której wartość rynkową wyceniono na trzy biliony dolarów (całkowicie słuszne). Analityk uważa również, że Apple nie było w stanie zaspokoić popytu na iPhona 13 w grudniu, głównie z powodu braku chipów.

Kwartał świąteczny to bardzo pomyślny okres dla Apple, który generuje  niezrównane przychody i zyski rok po roku, ponieważ nowe i ulepszone generacje iPhona zazwyczaj pojawiają się we właściwym czasie, aby znaleźć się na szczycie list świątecznych zakupów wielu milionów klientów na całym świecie.

Podczas gdy atrakcyjność iPhona 13 tej jesieni była być może bardziej widoczna niż w przypadku kilku poprzednich modeli, globalny niedobór chipów, który miał ogromny wpływ na wszystkich, od Samsunga aż po Apple, sprawił, że grupa analityków wahała się, czy przewidywać rekordowe wyniki sprzedaży.

Jak się okazuje, gigant technologiczny z Cupertino jakoś poradził sobie z tymi bezprecedensowymi wyzwaniami z gracją, kończąc niepewne ramy czasowe od października do grudnia 2021 r. na silniejszej pozycji niż ktokolwiek się spodziewał.

Znakomite wyniki sprzedaży iPhona 13

Wprowadzone na rynek pod koniec trzeciego kwartału zeszłego roku na większości kluczowych światowych rynków, iPhone 13, 13 mini, 13 Pro i 13 Pro Max z obsługą 5G rzekomo przekroczył łączną liczbę 40 milionów sprzedanych egzemplarzy w czwartym kwartale.

To więcej niż w przypadku wszystkich smartfonów sprzedawanych przez firmy takie jak Oppo i Huawei w czwartym kwartale 2020 r., nie wspominając o niższych markach, takich jak Motorola czy Nokia.

Chociaż nie jest jasne, ile urządzeń iPhone z serii 12 zostało sprzedanych na całym świecie w okresie od października do grudnia 2020 r., ten 40-milionowy wynik jest oznaczony jako nowy rekord dla Apple, a przy pomocy starszych modeli, takich jak iPhone 12, może to doprowadzić do nowego kwartalnego rekordu dostawców, ponieważ Samsung i Xiaomi pozostają w tyle… przynajmniej tymczasowo.

Sprawdź: Poradnik: Jak zablokować numer na iPhonie?

Z drugiej strony wiele raportów z ostatnich kilku miesięcy sugerowało, że firma drastycznie ograniczyła produkcję poprzednich generacji iPhonów, a także iPadów każdego rozmiaru i kategorii, aby zaspokoić popyt na najnowsze, najlepsze i najdroższe telefony z systemem iOS. Imponujące jest to, że popyt nadal przewyższył podaż o około 12 milionów sztuk. Oczekuje się, że niedobory części w końcu znikną w pewnym momencie tego roku.

iPhone 13 sprzedaje się jak świeże bułeczki – w okresie świątecznym sprzedano 40 milionów telefonów!

iPhone 13 — co dalej?

Podsumowując, seria iPhonów 13 ma sprzedawać się jak ciepłe bułeczki między styczniem a marcem, a nawet między kwietniem a czerwcem 2022 roku, i oczywiście nie jest to jedyna niezwykle dochodowa rzecz, której Apple może oczekiwać w tym roku i poza nim.

Seria iPhone 13 została pierwotnie wprowadzona na rynek we wrześniu 2021 r. i spodziewamy się, że następca zostanie ogłoszony w tym samym miesiącu w 2022 r., dzięki czemu seria iPhone 13 będzie miała mnóstwo czasu na wygenerowanie jeszcze lepszej sprzedaży.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: