Poradnik: Jak czyścić iPhona, iPada i AirPodsy

Urządzenia Apple mogą bardzo szybko się zabrudzić. Oto, jak utrzymać je tak czyste, jak nowe — i nie ryzykować ich uszkodzenia.

Jak dokładnie wyczyścić iPhona lub iPada?

Apple musi jeszcze podać swoje porady dotyczące czyszczenia dla serii iPhone 13. Póki co posiadamy szczegółowe informacje dotyczące modeli iPhone 11 i iPhone 12. Istnieją również nieco inne instrukcje dla starszych iPhonów.

W przypadku każdego z nich należy posiadać zapas suchych, niestrzępiących się ściereczek. Będą dobrze służyć ze wszystkimi urządzeniami Apple, ale są szczególnie ważne w przypadku urządzeń z systemem iOS i ich ekranów.

  • Wyłącz iPhone’a lub iPada
  • Dokładnie wytrzyj niestrzępiącą się, suchą szmatką
  • Uważaj, aby płyn, kurz i wilgoć nie dostały ile do środka
  • Nigdy nie używaj sprężonego powietrza ani środków czyszczących

Jeśli kupisz ochraniacz ekranu i przetrzesz go wilgotną ściereczką, nadal możesz dostać się do boków, góry i tyłu urządzenia. Lepszym rozwiązaniem jest regularne wycieranie urządzenia suchą, niestrzępiącą się ściereczką, np. ściereczką do obiektywów i okularów.

Apple twierdzi, że można użyć chusteczki z 70% alkoholem izopropylowym, 75% chusteczki alkoholem etylowym lub chusteczką dezynfekującą, aby „delikatnie przetrzeć twarde, nieporowate powierzchnie produktu Apple”.

W szczególności dotyczy to wyświetlacza, klawiatury lub innych powierzchni zewnętrznych. To jest wskazówka, która została wydana podczas pandemii koronawirusa. Wcześniej wyraźnie zabroniono wycierania na ekranach, aby uniknąć zdejmowania powłoki oleofobowej z iPhone’a lub iPada lub powłoki na wyświetlaczu Retina w MacBooku Pro.

To jest powód, dla którego nadal go nie polecamy.

Jeśli masz starszego iPhone’a, możesz wyszukać swój model i znaleźć szczegółowe instrukcje. Jednak w każdym przypadku instrukcja jest taka sama jak powyżej.

Co najważniejsze, nie używaj środków do czyszczenia okien, domowych środków czyszczących i tak dalej.

Jak czyścić słuchawki AirPods, AirPods Pro lub AirPods Max

Nigdy nie używaj słuchawek AirPods, AirPods Pro ani AirPods Max pod bieżącą wodą. Są to delikatne urządzenia, które wymagają ostrożnej obsługi, jeśli chcesz je odpowiednio wyczyścić.

  • Użyj jednej ze swoich suchych, niestrzępiących się ściereczek do obiektywów i ostrożnie przetrzyj urządzenia.
  • Nigdy nie uruchamiaj ich pod wodą
  • Nie dopuść do żadnego płynu w żadnym otworze
  • Nigdy nie używaj ostrych przedmiotów
  • Możesz również wyczyścić etui ładujące tym samym rodzajem ściereczki, ale tym razem lekko zwilżonej alkoholem izopropylowym.

Jest niewielka różnica w przypadku końcówek słuchawek AirPods i AirPods Pro. Apple mówi, że jeśli masz tam wodę, umieść AirPod na miękkiej, suchej, niestrzępiącej się ściereczce z otworem końcówki dousznej skierowanym w dół.

W tym jednym przypadku możesz użyć wody do spłukania końcówek — nie części dousznej AirPods, tylko końcówki. Usuń je z AirPods i użyj czystej, czystej wody. Nie używaj żadnych detergentów ani innych środków czyszczących.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: