Poradnik: Jak zablokować numer na iPhonie?

Każdy z nas odebrał chociaż raz telefon od natrętnego telemarketera. Dla niektórych, połączenia z nieznanych numerów są codziennością. Wiesz, że Twój iPhone oferuje kilka opcji wyciszania? Znajdą się też rozwiązania dla szczególnie uporczywych rozmówców. Oto, jak możesz zablokować lub wyciszyć niechciane połączenia w systemie iOS 15.

Zablokowanie natrętnego numeru telefonu może oszczędzić Ci wiele stresu. Po zablokowaniu nie będziesz otrzymywać powiadomień o połączeniach wykonanych z zablokowanego numeru. Dodatkowo dzwoniący będą mogli zostawić wiadomość głosową, ale nie otrzymasz powiadomienia, że ​​wiadomość głosowa została pozostawiona.

Jak zablokować numer na iPhonie ?

  • Otwórz aplikację Telefon
  • Przewiń do numeru, który chcesz zablokować
  • Stuknij ikonę informacji obok numeru
  • Przewiń w dół i dotknij Zablokuj tego rozmówcę
  • Stuknij Zablokuj kontakt

*Możesz wykonać te same czynności z poziomu aplikacji FaceTime, aby zablokować również osoby dzwoniące na FaceTime.

Zablokowane numery nie otrzymają wiadomości, że zostały zablokowane, co może pomóc w szczególności, jeśli musisz zablokować kogoś, kogo znasz w prawdziwym życiu.

Jeśli odbierasz zbyt wiele połączeń telefonicznych od nieznanych numerów, możesz również wyciszyć wszystkie nieznane numery. Jest to szczególnie przydatne w te dni, w których otrzymujesz zbyt wiele połączeń telemarketingowych.

Po włączeniu tej funkcji wszystkie połączenia przychodzące z nieznanych numerów zostaną wyciszone i wysłane na pocztę głosową, a numer telefonu pojawi się na liście ostatnich połączeń.

Reklama: Naprawa pomp

Jak wyciszyć nieznane numery na iOS 15

  • Otwórz ustawienia
  • Stuknij Telefon
  • Przewiń w dół i dotknij Wycisz nieznanych rozmówców
  • Włącz opcję Wycisz nieznanych rozmówców

Sprawdź: Poradnik dla początkujących: Jak skonfigurować i zacząć korzystać z nowego iPhona

Wyciszanie nieznanych rozmówców wyciszy wszelkie połączenia z numerów, których nie ma na liście kontaktów — w tym połączenia z dostawą jedzenia i połączenia od instytucji, takich jak bank lub firmy użyteczności publicznej. Jeśli jednak wykonasz połączenie alarmowe, funkcja wyciszania nieznanych rozmówców zostanie wyłączona na 24 godziny, aby umożliwić dostęp do Twojego iPhona.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: