Poradnik: Jak zwolnić pamięć w iPhonie bez usuwania aplikacji i zdjęć?

Jeśli kończy Ci się pamięć w iPhonie, nie musisz trwale usuwać cennych zdjęć, filmów ani danych aplikacji. Pewnie sam padłeś ofiarą za dużej ilości danych na telefonie. Jest to dość częste zjawisko dla posiadaczy iPhonów, którzy mają smartfony o mniejszej pojemności. 

Kiedyś usuwaliśmy zdjęcia i filmy, aby zainstalować jedną aplikację, na szczęście teraz mamy lepszy dostęp do chmury, która ma też większą pojemność. Niestety brak miejsca w telefonie nadal stanowi problem dla niektórych użytkowników. 

Nie wszyscy chcą usuwać swoje zdjęcia i filmy, ponieważ nie chcą stracić żadnych cennych wspomnień. Podobnie jest z aplikacjami – nie każdy chce usuwać aplikacje ze swojego urządzenia tylko po to, aby zwolnić miejsce na zainstalowanie kolejnych.

Jak zwolnić pamięć w iPhonie: Krok 1 – sprawdź ile zostało ci miejsca. 

Jeśli chcesz zobaczyć podsumowanie problemów z pamięcią masową, możesz to zrobić na swoim iPhonie w dość prosty sposób. W Ustawieniach, jeśli wybierzesz Ogólne, a następnie Przechowywanie iPhone’a, zobaczysz liczbę pokazującą, ile miejsca zostało zużyte.

Powyżej znajduje się pasek, który pokazuje, ile miejsca jest używane na różne sposoby, podzielony na kilka kategorii: Aplikacje, Media, iOS, Zdjęcia i Dane systemowe. Nie jest to duża ilość szczegółów, ale daje ogólne pojęcie o tym, czy jesteś przeładowany aplikacjami, czy jest to coś innego, co zajmuje miejsce.

System operacyjny dostarczy również więcej zaleceń dotyczących tego, co należy zrobić, na przykład odciążenie nieużywanych aplikacji, do których przejdziemy później.

Jak zwolnić pamięć w iPhonie: Krok 2 – Zdjęcia i iCloud

Zastanów się nad skorzystaniem z chmury iCloud firmy Apple, który zapewnia 5 GB miejsca za darmo. Choć wydaje się trochę mało, 5 GB może być używane do przechowywania niektórych zdjęć, ale możesz rozważyć uzyskanie większej pojemności – opcje Apple są dość rozsądne pod względem kosztów. Sam iCloud+ kosztuje 3.99 PLN miesięcznie za 50 GB, wzrasta do 11.99 za 200 GB i 39.99 za 2 TB. Jeśli należysz do chmury rodzinnej, comiesięczna płatność pod względem kosztów jest bardziej uzasadniona, ponieważ możesz udostępniać pliki innym użytkownikom.

Istnieje również możliwość skorzystania z innych usług przechowywania w chmurze, które mogą zapewnić bezpłatne miejsce na obrazy, takie jak 15 GB limitu Zdjęć Google. Biorąc pod uwagę integrację z Apple, iCloud jest prawdopodobnie najlepszą opcją, ale wybór należy do Ciebie.

Jeśli chcesz przechowywać swoje zdjęcia w iCloud, możesz ustawić Zdjęcia, aby robiły to w iOS. Korzystanie ze Zdjęć iCloud pomaga w inny sposób niż zwykłe przechowywanie, na przykład umożliwia wyświetlanie kolekcji zdjęć i filmów na innych urządzeniach podłączonych do tego samego Apple ID.

Poradnik dla początkujących: Jak skonfigurować i zacząć korzystać z nowego iPhona

Jak zwolnić pamięć w iPhonie: Jak ustawić Zdjęcia, aby zapisywały się w iCloud na iPhonie?

  • Otwórz ustawienia.
  • Przewiń w dół i stuknij w „Zdjęcia”.
  • Stuknij przełącznik obok „Zdjęcia iCloud”, aby go włączyć.
  • Stuknij „Optymalizuj pamięć iPhona”.

Po włączeniu tych dwóch ustawień Twój iPhone automatycznie prześle Twoje obrazy do iCloud, o ile masz wystarczającą ilość miejsca. Opcja „Optymalizuj” to funkcja, która zastąpi obrazy w pełnej rozdzielczości na Twoim urządzeniu mniejszymi wersjami. Spokojnie, oryginały w pełnej rozdzielczości są bezpieczne w iCloud i można je ponownie pobrać w dowolnym momencie.

Reklama: Naprawa pomp wtryskowych

Jak zwolnić pamięć w iPhonie: Aplikacje i odciążanie

Jeśli problemem jest zbyt wiele aplikacji, najlepsza rzeczą, jaką możesz zrobić jest usunięcie ich z urządzenia. Może to jednak spowodować usunięcie wszelkich powiązanych z nim danych.

Dla wielu ludzi usuwanie aplikacji jest dużym problemem, ale biorąc pod uwagę, że możesz ponownie pobrać kupione aplikacje z App Store w późniejszym czasie, może to być najlepsza opcja.

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: