Apple będzie sprzedawać części i narzędzia do naprawy iPhone’a lub Maca w domu.

Apple ułatwia uzyskanie oryginalnych części do naprawy Twojego iPhone’a. Za sprawą programu Apple Self Service Repair będziemy mogli podjąć się „samodzielnej naprawy”, w ramach której doświadczeni klienci mogą dokonywać własnych napraw w domu z dostępem do oryginalnych części i narzędzi.

To nie jest typowy ruch dla Apple. Udostępnianie oryginalnych części i narzędzi każdemu użytkownikowi to wielka sprawa, szczególnie dla takiego giganta. Użytkownicy iPhone’ów, którzy wymieniali w serwisie ekran na zamiennikach z pewnością się ucieszą – w końcu będzie działać im Face ID. 

Program ma wejść w życie na początku 2022 roku, w Stanach Zjednoczonych. Możemy liczyć na kolejne kraje w dalszej części roku. Apple skupi się na sprzedaży części do napraw, które powtarzają się najczęściej. Obejmuje to naprawę ekranu, wymianę baterii oraz naprawę aparatu – zarówno dla najnowszej linii iPhone 13. W późniejszym czasie, pojawi się wsparcie dla MacBooków na M1.

Klient będzie mógł złożyć zamówienie na części, a jeśli zwróci zużyta część – może liczyć na zniżkę. Sklep z oryginalnymi częściami będzie oferował aż 200 części i narzędzi do samodzielnej naprawy. Do części będzie dołączona specjalna instrukcja, dotycząca całej procedury. 

Co ciekawe, Apple nadal zaleca, aby klienci nadal odwiedzali profesjonalne serwisy. W końcu certyfikowany serwisant z oryginalnymi częściami to „najbezpieczniejszy i najbardziej niezawodny sposób na naprawę”.

Poradnik dla początkujących: Jak skonfigurować i zacząć korzystać z nowego iPhona

Jesteśmy ciekawi, ile taka „samoobsługa” będzie nas kosztować. Finalnie może okazać się, że naprawa w domu będzie tańsza niż w oficjalnych serwisach Apple lub wiele ludzi zostanie przy zamiennikach przez dużą cenę oryginalnych części. 

Jedno jest pewne – Apple nie będzie już utrudniać klientom naprawy poza serwisami. Oryginalne części z dostępnością dla użytkowników, mogą być krokiem we właściwym kierunku. 

Źródło: apple.com

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

ODKRYWAJ: